Caleb Murunga

Current Teams: Tandaza FC
Position: Midfielder
  • 9 May

    Uprising FC Shofco Kibera

    3:00 pm
    Ziwani Ground
  • 9 May

    Alfones FC Commercial FC

    3:00 pm
    Sagana Railways
  • 9 May

    Dimba Patriots FC Gathanga United

    3:00 pm
    St Michael Primary
  • 9 May

    Tandaza FC Rware FC

    3:00 pm
    UON Lower Kabete Campus
  • 9 May

    Mbotela Kamaliza FC Equity Bank FC

    3:00 pm
    Mbotela Ground
  • 9 May

    Wajiji FC Uweza FC

    3:00 pm
    Tumaini Primary
  • 9 May

    JYSA FC MKU Thika FC

    3:00 pm
    Gachororo Primary
  • 3 May

    Gathanga United Uprising FC

    3:00 pm
    Mayuyu Primary
  • 3 May

    Rware FC Alfones FC

    3:00 pm
    Ruringu Stadium
  • 3 May

    Uweza FC Tandaza FC

    3:00 pm
    Woodley Ground
  • 3 May

    MKU Thika FC Mbotela Kamaliza FC

    3:00 pm
    MKU Landless
  • 3 May

    JYSA FC Wajiji FC

    3:00 pm
    Gachororo Primary
  • 2 May

    Shofco Kibera Commercial FC

    3:00 pm
    Woodley Ground
  • 2 May

    Equity Bank FC Dimba Patriots FC

    3:00 pm
    Ngenda Ground
  • 26 April

    Gathanga United Shofco Kibera

    3:00 pm
    Mayuyu Primary
  • 26 April

    Commercial FC Rware FC

    3:00 pm
    Thika Stadium
  • 26 April

    Alfones FC Uweza FC

    3:00 pm
    Sagana Railways
  • 26 April

    Dimba Patriots FC MKU Thika FC

    3:00 pm
    St Michael Primary
  • 26 April

    Mbotela Kamaliza FC Wajiji FC

    3:00 pm
    Mbotela Ground
  • 25 April

    Uprising FC Equity Bank FC

    3:00 pm
    Ziwani Ground
  • 25 April

    Tandaza FC JYSA FC

    3:00 pm
    UON Lower Kabete Campus
  • 19 April

    Uweza FC Commercial FC

    3:00 pm
    Woodley Ground
  • 19 April

    MKU Thika FC Uprising FC

    3:00 pm
    MKU Landless
  • 19 April

    JYSA FC Alfones FC

    3:00 pm
    Gachororo Primary
  • 19 April

    Wajiji FC Dimba Patriots FC

    3:00 pm
    Tumaini Primary
  • 19 April

    Mbotela Kamaliza FC Tandaza FC

    3:00 pm
    Mbotela Ground
  • 18 April

    Shofco Kibera Rware FC

    3:00 pm
    Woodley Ground
  • 18 April

    Equity Bank FC Gathanga United

    3:00 pm
    Ngenda Ground
  • 10 April

    Equity Bank FC Shofco Kibera

    3:00 pm
    Ngenda Ground
  • 10 April

    Rware FC Uweza FC

    3:00 pm
    Ruringu Stadium
  • 10 April

    Gathanga United MKU Thika FC

    3:00 pm
    Mayuyu Primary
  • 10 April

    Commercial FC JYSA FC

    3:00 pm
    Thika Stadium
  • 10 April

    Uprising FC Wajiji FC

    3:00 pm
    Ziwani Ground
  • 10 April

    Alfones FC Mbotela Kamaliza FC

    3:00 pm
    Sagana Railways
  • 10 April

    Dimba Patriots FC Tandaza FC

    3:00 pm
    St Michael Primary
  • 5 April

    Shofco Kibera Uweza FC

    3:00 pm
    Woodley Ground
  • 5 April

    MKU Thika FC Equity Bank FC

    3:00 pm
    MKU Landless
  • 5 April

    JYSA FC Rware FC

    3:00 pm
    Gachororo Primary
  • 5 April

    Wajiji FC Gathanga United

    3:00 pm
    Tumaini Primary
  • 5 April

    Dimba Patriots FC Alfones FC

    3:00 pm
    St Michael Primary
  • 4 April

    Mbotela Kamaliza FC Commercial FC

    3:00 pm
    Mbotela Ground
  • 4 April

    Tandaza FC Uprising FC

    3:00 pm
    UON Lower Kabete Campus
  • 29 March

    MKU Thika FC Shofco Kibera

    3:00 pm
    MKU Landless
  • 29 March

    Rware FC Mbotela Kamaliza FC

    3:00 pm
    Ruringu Stadium
  • 29 March

    Gathanga United Tandaza FC

    3:00 pm
    Mayuyu Primary
  • 29 March

    Commercial FC Dimba Patriots FC

    3:00 pm
    Thika Stadium
  • 28 March

    Uweza FC JYSA FC

    3:00 pm
    Woodley Ground
  • 28 March

    Equity Bank FC Wajiji FC

    3:00 pm
    Ngenda Ground
  • 28 March

    Uprising FC Alfones FC

    3:00 pm
    Ziwani Ground
  • 22 March

    Wajiji FC MKU Thika FC

    3:00 pm
    Tumaini Primary
  • 22 March

    Mbotela Kamaliza FC Uweza FC

    3:00 pm
    Mbotela Ground
  • 22 March

    Dimba Patriots FC Rware FC

    3:00 pm
    St Michael Primary
  • 22 March

    Alfones FC Gathanga United

    3:00 pm
    Sagana Railways
  • 21 March

    Uprising FC Commercial FC

    3:00 pm
    Ziwani Ground
  • 21 March

    Shofco Kibera JYSA FC

    3:00 pm
    Woodley Ground
  • 21 March

    Tandaza FC Equity Bank FC

    3:00 pm
    UON Lower Kabete Campus
  • 15 March

    Wajiji FC Shofco Kibera

    3:00 pm
    Tumaini Primary
  • 15 March

    JYSA FC Mbotela Kamaliza FC

    3:00 pm
    Gachororo Primary
  • 15 March

    MKU Thika FC Tandaza FC

    3:00 pm
    MKU Landless
  • 15 March

    Rware FC Uprising FC

    3:00 pm
    Ruringu Stadium
  • 15 March

    Gathanga United Commercial FC

    3:00 pm
    Mayuyu Primary
  • 14 March

    Uweza FC Dimba Patriots FC

    3:00 pm
    Woodley Ground
  • 14 March

    Equity Bank FC Alfones FC

    3:00 pm
    Ngenda Ground
  • 8 March

    Dimba Patriots FC JYSA FC

    3:00 pm
    St Michael Primary
  • 8 March

    Alfones FC MKU Thika FC

    3:00 pm
    Sagana Railways
  • 8 March

    Commercial FC Equity Bank FC

    3:00 pm
    Thika Stadium
  • 8 March

    Gathanga United Rware FC

    3:00 pm
    Mayuyu Primary
  • 7 March

    Shofco Kibera Mbotela Kamaliza FC

    3:00 pm
    Woodley Ground
  • 7 March

    Tandaza FC Wajiji FC

    3:00 pm
    UON Lower Kabete Campus
  • 7 March

    Uprising FC Uweza FC

    3:00 pm
    Ziwani Ground
  • 1 March

    Tandaza FC 1 : 0 Shofco Kibera

    3:00 pm
    UON Lower Kabete Campus
  • 1 March

    Mbotela Kamaliza FC - 01 Dimba Patriots FC

    3:00 pm
    Mbotela Ground
  • 1 March

    Wajiji FC - 02 Alfones FC

    3:00 pm
    Tumaini Primary
  • 1 March

    JYSA FC - 02 Uprising FC

    3:00 pm
    Gachororo Primary
  • 1 March

    MKU Thika FC - 10 Commercial FC

    3:00 pm
    MKU Landless
  • 29 February

    Uweza FC - 13 Gathanga United

    3:00 pm
    Woodley Ground
  • 29 February

    Equity Bank FC - 30 Rware FC

    3:00 pm
    Ngenda Ground
  • 23 February

    Alfones FC 4 : 1 Tandaza FC

    3:00 pm
    Sagana Railways
  • 23 February

    Commercial FC - 10 Wajiji FC

    3:00 pm
    Thika Stadium
  • 23 February

    Gathanga United - 12 JYSA FC

    3:00 pm
    Mayuyu Primary
  • 23 February

    Rware FC - 01 MKU Thika FC

    3:00 pm
    Ruringu Stadium
  • 23 February

    Shofco Kibera - 00 Dimba Patriots FC

    3:00 pm
    Woodley Ground
  • 22 February

    Uprising FC Mbotela Kamaliza FC

    3:00 pm
    Ziwani Ground
  • 22 February

    Equity Bank FC - 50 Uweza FC

    3:00 pm
    Ngenda Ground
  • 16 February

    MKU Thika FC 1 : 2 Uweza FC

    3:00 pm
    MKU Landless
  • 16 February

    Alfones FC 2 : 2 Shofco Kibera

    3:00 pm
    Sagana Railways
  • 16 February

    Tandaza FC Commercial FC

    3:00 pm
    UON Lower Kabete Campus
  • 16 February

    Mbotela Kamaliza FC 1 : 1 Gathanga United

    3:00 pm
    Mbotela Ground
  • 16 February

    Wajiji FC 2 : 1 Rware FC

    3:00 pm
    Tumaini Primary
  • 16 February

    JYSA FC 2 : 2 Equity Bank FC

    3:00 pm
    Gachororo Primary
  • 15 February

    Dimba Patriots FC 0 : 3 Uprising FC

    3:00 pm
    St Michael Primary
  • 15 February

    4 : 5 Posta Rangers FC

    1:30 pm
    Camp Toyoyo
  • 9 February

    Commercial FC - 13 Alfones FC

    3:00 pm
    Thika Stadium
  • 9 February

    Gathanga United Dimba Patriots FC

    3:00 pm
    Mayuyu Primary
  • 9 February

    Rware FC 0 : 1 Tandaza FC

    3:00 pm
    Ruringu Stadium
  • 9 February

    Uweza FC Wajiji FC

    3:00 pm
    Woodley Ground
  • 9 February

    MKU Thika FC - 00 JYSA FC

    3:00 pm
    MKU Landless
  • 8 February

    Shofco Kibera - 05 Uprising FC

    3:00 pm
    Woodley Ground
  • 8 February

    Equity Bank FC 1 : 1 Mbotela Kamaliza FC

    3:00 pm
    Ngenda Ground
  • 2 February

    Tandaza FC 4 : 1 Uweza FC

    3:00 pm
    UON Lower Kabete Campus
  • 2 February

    Commercial FC - 20 Shofco Kibera

    3:00 pm
    Thika Stadium
  • 2 February

    Alfones FC - 12 Rware FC

    3:00 pm
    Sagana Railways
  • 2 February

    Mbotela Kamaliza FC MKU Thika FC

    3:00 pm
    Mbotela Ground
  • 2 February

    Wajiji FC - 11 JYSA FC

    3:00 pm
    Tumaini Primary
  • 1 February

    Uprising FC - 41 Gathanga United

    3:00 pm
    Ziwani Ground
  • 1 February

    Dimba Patriots FC - 41 Equity Bank FC

    3:00 pm
    St Michael Primary
  • 26 January

    Wajiji FC - 11 Mbotela Kamaliza FC

    3:00 pm
    Tumaini Primary
  • 26 January

    Shofco Kibera - 00 Gathanga United

    3:00 pm
    Woodley Ground
  • 26 January

    Rware FC - 11 Commercial FC

    3:00 pm
    Ruringu Stadium
  • 26 January

    Equity Bank FC - 12 Uprising FC

    3:00 pm
    Ngenda Ground
  • 26 January

    MKU Thika FC Dimba Patriots FC

    3:00 pm
    MKU Landless
  • 26 January

    JYSA FC 2 : 1 Tandaza FC

    3:00 pm
    Gachororo Primary
  • 25 January

    Uweza FC Alfones FC

    3:00 pm
    Woodley Ground
  • 19 January

    Congo Boys 0 : 1 Tandaza FC

    3:00 pm
    Serani Sports Ground
  • 19 January

    Rware FC - 00 Shofco Kibera

    3:00 pm
    Ruringu Stadium
  • 19 January

    Gathanga United Equity Bank FC

    3:00 pm
    Mayuyu Primary
  • 19 January

    Commercial FC - 20 Uweza FC

    3:00 pm
    Thika Stadium
  • 19 January

    Alfones FC - 12 JYSA FC

    3:00 pm
    Sagana Railways
  • 18 January

    Dimba Patriots FC - 01 Wajiji FC

    3:00 pm
    St Michael Primary
  • 18 January

    Uprising FC MKU Thika FC

    3:00 pm
    Ziwani Ground
  • 18 January

    Tandaza FC Mbotela Kamaliza FC

    3:00 pm
    UON Lower Kabete Campus
  • 12 January

    Gathanga United 1 : 2 Alfones FC

    3:00 pm
    Mayuyu Primary
  • 12 January

    Uweza FC 0 : 1 Mbotela Kamaliza FC

    3:00 pm
    Woodley Ground
  • 12 January

    Rware FC 1 : 0 Dimba Patriots FC

    3:00 pm
    Ruringu Stadium
  • 12 January

    MKU Thika FC 6 : 0 Wajiji FC

    3:00 pm
    MKU Landless
  • 12 January

    JYSA FC 0 : 1 Shofco Kibera

    3:00 pm
    JKUAT Juja
  • 11 January

    Equity Bank FC 2 : 0 Tandaza FC

    3:00 pm
    Ngenda Ground
  • 11 January

    Commercial FC 3 : 0 Uprising FC

    3:00 pm
    Thika Stadium
  • 15 December

    JYSA FC - 00 Commercial FC

    3:00 pm
    JKUAT Juja
  • 15 December

    Wajiji FC - 22 Uprising FC

    3:00 pm
    Tumaini Primary
  • 15 December

    MKU Thika FC - 11 Gathanga United

    3:00 pm
    MKU Landless
  • 15 December

    Uweza FC - 15 Rware FC

    1:00 pm
    Woodley Ground
  • 14 December

    Mbotela Kamaliza FC - 10 Alfones FC

    3:00 pm
    Mbotela Ground
  • 14 December

    Shofco Kibera - 11 Equity Bank FC

    3:00 pm
    Woodley Ground
  • 14 December

    Tandaza FC 4 : 1 Dimba Patriots FC

    3:00 pm
    UON Lower Kabete Campus
  • 8 December

    Rware FC - 23 JYSA FC

    3:00 pm
    Ruringu Stadium
  • 8 December

    Gathanga United - 02 Wajiji FC

    3:00 pm
    Mayuyu Primary
  • 8 December

    Alfones FC - 01 Dimba Patriots FC

    3:00 pm
    Sagana Railways
  • 8 December

    Commercial FC - 11 Mbotela Kamaliza FC

    3:00 pm
    Thika Stadium
  • 7 December

    Uweza FC - 35 Shofco Kibera

    3:00 pm
    Woodley Ground
  • 7 December

    Equity Bank FC - 32 MKU Thika FC

    3:00 pm
    Ngenda Ground
  • 7 December

    Uprising FC 2 : 3 Tandaza FC

    3:00 pm
    Ziwani Ground
  • 1 December

    JYSA FC - 01 Uweza FC

    3:00 pm
    JKUAT Juja
  • 1 December

    Wajiji FC - Equity Bank FC

    3:00 pm
    Tumaini Primary
  • 1 December

    Dimba Patriots FC Commercial FC

    3:00 pm
    St Michael Primary
  • 1 December

    Mbotela Kamaliza FC Rware FC

    3:00 pm
    Mbotela Ground
  • 30 November

    Shofco Kibera - 21 MKU Thika FC

    3:00 pm
    Woodley Ground
  • 30 November

    Alfones FC - 02 Uprising FC

    3:00 pm
    Sagana Railways
  • 30 November

    Tandaza FC 2 : 1 Gathanga United

    3:00 pm
    UON Lower Kabete Campus
  • 17 November

    Shofco Kibera - 13 Wajiji FC

    3:00 pm
    Woodley Ground
  • 17 November

    Mbotela Kamaliza FC - 00 JYSA FC

    3:00 pm
    Mbotela Ground
  • 17 November

    Alfones FC - 12 Equity Bank FC

    3:00 pm
    Sagana Railways
  • 17 November

    Dimba Patriots FC - 30 Uweza FC

    3:00 pm
    St Michael Primary
  • 16 November

    Uprising FC - 20 Rware FC

    3:00 pm
    Ziwani Ground
  • 16 November

    Commercial FC - 10 Gathanga United

    3:00 pm
    Thika Stadium
  • 16 November

    Tandaza FC 1 : 0 MKU Thika FC

    3:00 pm
    UON Lower Kabete Campus
  • 10 November

    JYSA FC - 02 Dimba Patriots FC

    3:00 pm
    JKUAT Juja
  • 10 November

    Mbotela Kamaliza FC - 11 Shofco Kibera

    3:00 pm
    Mbotela Ground
  • 10 November

    Wajiji FC 0 : 0 Tandaza FC

    3:00 pm
    Tumaini Primary
  • 10 November

    Rware FC - 43 Gathanga United

    3:00 pm
    Ruringu Stadium
  • 9 November

    Equity Bank FC - 10 Commercial FC

    3:00 pm
    Ngenda Ground
  • 9 November

    MKU Thika FC - 15 Alfones FC

    3:00 pm
    MKU Landless
  • 9 November

    Uweza FC - 22 Uprising FC

    3:00 pm
    Woodley Ground
  • 3 November

    Alfones FC - 10 Wajiji FC

    3:00 pm
    Sagana Railways
  • 3 November

    Commercial FC - 01 MKU Thika FC

    3:00 pm
    Thika Stadium
  • 3 November

    Gathanga United - 01 Uweza FC

    3:00 pm
    Mayuyu Primary
  • 3 November

    Rware FC - 30 Equity Bank FC

    3:00 pm
    Ruringu Stadium
  • 2 November

    Dimba Patriots FC - 21 Mbotela Kamaliza FC

    3:00 pm
    St Michael Primary
  • 2 November

    Uprising FC - 01 JYSA FC

    3:00 pm
    Ziwani Ground
  • 2 November

    Shofco Kibera 1 : 0 Tandaza FC

    3:00 pm
    Woodley Ground
  • 27 October

    JYSA FC - 14 Gathanga United

    3:00 pm
    JKUAT Juja
  • 27 October

    Wajiji FC - 01 Commercial FC

    3:00 pm
    Tumaini Primary
  • 27 October

    MKU Thika FC - 25 Rware FC

    3:00 pm
    Ruiru Stadium
  • 27 October

    Mbotela Kamaliza FC - 13 Uprising FC

    3:00 pm
    Mbotela Ground
  • 26 October

    Uweza FC - 20 Equity Bank FC

    3:00 pm
    Woodley Ground
  • 26 October

    Tandaza FC 3 : 1 Alfones FC

    3:00 pm
    UON Lower Kabete Campus
  • 26 October

    Dimba Patriots FC - 20 Shofco Kibera

    3:00 pm
    St Michael Primary
  • 20 October

    Equity Bank FC - 30 JYSA FC

    3:00 pm
    Ngenda Ground
  • 20 October

    Commercial FC 1 : 2 Tandaza FC

    3:00 pm
    Thika Stadium
  • 20 October

    Gathanga United - 10 Mbotela Kamaliza FC

    3:00 pm
    Mayuyu Primary
  • 20 October

    Rware FC - 22 Wajiji FC

    3:00 pm
    Ruringu Stadium
  • 20 October

    Uweza FC - 33 MKU Thika FC

    3:00 pm
    Woodley Ground
  • 19 October

    Shofco Kibera Alfones FC

    3:00 pm
    Woodley Ground
  • 19 October

    Uprising FC - 20 Dimba Patriots FC

    3:00 pm
    Ziwani Ground

FKF National Division 2 Eastern Zone C 2019/20

SeasonClubGoalsAssistsYellow CardsRed CardsAppearancesWin RatioDraw RatioLoss RatioOwn Goals
Total-66.670.0033.33
P